Subscribe via RSS Feed

Санта Круз


slider-santa-cruz

Waddell Крик, една од Калифорнија премиерот плажа паузи, е повторно на местото на отворањето на настанот за AWT турнеја на 2013 сезона веќе трета година по ред со Санта Круз Гоја сурфање на ветер фестивал. Натпреварувачи од целиот свет се поставени да слезе врз овој крајно оспорувани се протега на плажа, кој седи точно во патот на огромна Северна Калифорнија ветер машина. Постојат сите индикации дека локалните sandbar услови се на многу поволни ниво за овој период од годината веќе. Во следните неколку недели доведоа до случај таму е само нема да биде повеќе израстоци од влезните југ отекува дека навистина ја постави основата за Waddell да дава послужавник на shreddable врвови во цел богата средина.

Оваа претстава ќе биде не ја испушти, и можете да се обложуваат дека ќе има силна екипажот на локалните и не локални морнари подготвени да го измеша и направи сериозна битка. Таму никогаш не е здодевен момент како Про, Аматерски, Мајстори, Големите мајстори, и млади поделби земе на сцената за да го покаже она што тие имаат да понудат на судиите и гледачите кои ќе се редат надвор HWY 1 за време на минатиот викенд мај. Минатата година ја понуди највисоката ефикасноста на ниво од далеку видел во еден бран едрење настан на копното, и бар е само ќе треба да се постави повисоко оваа година.

sc-prize-money-2013

Уживајте во овие видеа од 2013 настан.

Уживајте во овие видеа од 2012 настан.