Subscribe via RSS Feed

Santa Cruz Day 3

[ 0 ] Јуни 2, 2013 |

Brawzinho победи на 2013 AWT Санта Круз Гоја сурфање на ветер фестивал
Marcilio "Brawzinho" Браун тврди дека неговиот прв бран победа со преземање на првиот настан на американскиот сурфање на ветер турнеја на годината ... и она што неверојатно настан беше да се започне 2013 турнеја. Главата судија Кит Teboul се вклопуваат во целосна двојно елиминирање натпревар во текот на три дена со лудо износ на акцијата. Ајде да се во некои од спецификите на она што слезе само така можете да видите како неверојатна овој настан навистина бил.

kp-brawz-sc3

Најдобар потег ДОДЕЛУВАЊЕ
Еден велосипедист на овој настан слета ЧЕТИРИ неверојатно тешко потези кои никој друг во натпреварот дури и се обидел. Ова го поставите на овој јавач, освен да преземе $1,000.00 награда за најдобар потег, која можеше да биде било кој од овие. Кој беше велосипедист? Marcilio "Brawzinho" Браун се разбира! Кои беа потези? Прва, Веројатно сте слушнале за сите Двоен Напад тој заглавен демонтирани. Вториот, неговата масивна една нозе и една рака назад јамка му помогне до победа во тешка топлина. Трети, неговите воздух Chachoo на крајот на топлина беше едноставно неверојатна. Конечно, на freestylers таму ќе бидат импресионирани од неговиот Taka Diablo-а Taka со него завршна обработка од страна на лов на патки на едро зад главата! Congrats да Brawzinho за туркање на границите на wavesailing тука во Санта Круз и заработуваат на оваа награда и паричната награда.

levi-tweak-sc3

УЈП двојното ЕЛИМИНИРАЊЕ
Двојниот елиминација заградата им овозможува на сите морнари шанса да камбек во натпреварот и да се подобри нивниот ранг или можеби се сето тоа. На две морнари кои го искористија тоа повеќе од било кој други беа Кевин McGillivray и Фердинандо Loffreda. Двете започна денот врзани за 13-ти со Loffreda движат по целиот пат до 9-ти и McGillivray до 8 целокупната. Унапредување преку Двоен заградата значи дека ќе мора да плови многу и Камил Juban најде својот ритам слетување tweaked Притисни Loops и стилски бран вози низ неговите пет загрева унапредување на својата позиција за да 4. целокупната во конкуренција.

Двојниот елиминација заврши со глава-до-глава битки против секој од финалистите од Единствениот заградата. Juban тесно поразен Морган Noireaux во првиот човек-на-човек топлина заработуваат правото да ги преземе за Бернд Roediger. Juban беше на ролна и тргнале кон предизвик Леви Siver во четвртина финалето за 3-то место. Ова беше супер во близина топлина со Siver вадење Juban со неговиот Wave360 како топлина дојдоа до близок. Both had big jump scores with Siver sticking a nice one-handed Back Loop and Juban nailing a tweaked Push Loop. The semi final saw Brawzinho get a nice one-handed Back Loop while Siver struggled to find his jump early. Brawzinho seemed to start every wave with a new-school Backside 360 and linking it with some nicely connected turns down the line. Siver was throwing buckets of spray and hitting some nice aerials in tough conditions to keep the heat close. Siver finally got his jump, a one-handed Back Loop, with 30-seconds left in the heat, but it wasn’t enough as Brawzinho had better scores and advanced to meet Kevin Pritchard in the final.

brawz-kp-sc3

Final:
The final heat was extended to 14-minutes giving ample time for max scoring two waves and one jump. Pritchard погледна да се борат малку во полесни услови додека Brawzinho се чинеше дека се се врти во воспоставувањето на линија постигнувајќи голем. Pritchard успеа да се најде некои убави бранови и солидна назад јамка но тоа не беше доволно за да се стигне скокови Brawzinho и неговата бран возење со Taka Diablo. Па морале да плови повторно.

Pritchard изгледаше многу повеќе на неговата игра во ре-натпревар. Неговите коњи беше моќен со големи хитови и некои убави антената. Го удрил една голема раце назад јамка и е во потрага добро да се земе титулата. Но Brawzinho погледна утврдени заковаме лудо воздух Chachoo и некои неверојатни нови-училиште бран вози. На крајот Brawzinho го зеде. Congrats да Brawzinho, на AWT Санта Круз Гоја сурфање на ветер турнеја Про шампион!

sam-sc3

WOMENS двојното ЕЛИМИНИРАЊЕ
Првиот круг видов Сем Bittner расцепен до нејзиниот бранови за да ги преземат топлина и Фишер унапредување јава еден од најголемите бранови на денот. До следната тие, трчаа во Михо Танака и Сара Delaunay. Танака беше на оган притискање на некои агресивни усните додека Delaunay бере исклучи некои голем сет бранови дозволувајќи им на неа и Wylde да ги унапредат да се исполнат Фиона Wylde во полу финалето. Со само еден велосипедист напредува до финалето, Wylde беше на оган притискање на некои агресивни усните и заработуваат право да битка Ингрид Larouche за титулата. Во текот на следните неколку натпревари очекувате да видите овие две жени натпревар во некои вжештени битки. Larouche е искусен блескаше преку со неа постигнувајќи најдобрите бран на топлина и нејзината чиста напред јамка направени сигурни дека таа ја бранеше својата титула. Congrats да Ингрид Larouche, на AWT Санта Круз Гоја сурфање на ветер турнеја Женска шампион!

dana-sc3

Аматерски, МАЈСТОРИ, Велемајстори и млади двојното ЕЛИМИНИРАЊЕ финалето
Акција беше интензивен низ сите поделби за двојно елиминации. Велосипедисти презеде целосно искористување на нивниот втора шанса да ги подобрат своите пласман. Аматерски финалето слезе на вријат Стил битка потреба двајцата шефови на Рид Нелсон наспроти Џери МекКеј. И двете овие момци постигна некои епски бран вози, но апсолутно болни Назад Џери McKay на јамка му даде на насловот.

На Мастерс финалето, исто така, зеде две загрева со одбраната шампион Брајан Caserio против Фердинандо Loffreda. Caserio постигнале подобри резултати во реванш но тоа не беше доволно за да одговараат на вертикални хитови Loffreda е. Congrats на новиот шампион.

Девенпорт Surf плови сопственик Џо Реј пловеа силна вториот топлина нему да му даваат на Гранд Мастер титула за настанот. Ray очигледно знае пауза, како и секој може да се завршувајќи пред Стив Рој, Брус Dilbeck и Андреј Канингем.

Младите финалето дојде до Кејси Rehrer против Фиона Wylde. Двете изгледаше многу силен, но Rehrer slashy стил и поголеми скокови му даде круна над Wylde.

Посебна благодарност до Ветер-Некомерцијално за донирање убав дел од паричната награда тука во 2013 AWT Goya Windsurfing Festival in Santa Cruz. Тоа е одлично за да ја видите продавница од источниот брег поддршка на турнеја во таква голема начин. Проверете ги онлајн во ветер nc.com.

Исто така, помага надвор со паричната награда се Оливија Џенкинс, Jaipal Tuttle и MFC.

Зборови од Пит DEKAY Windsport списание, слики од Мајк Арчер AWT

camille-back-sc3

kp-top-turn-sc3

ferd-sc3

goya-quatro-tent-sc13

kp-brawz-sc3-slider

masters-podium

gm-podium-sc

youth-podium-sc

amateur-podium-sc13

women-podium-sc13

pro-podium-sc

joes-sc13

Rankings-SC-2013

Категорија: Натпревар Видеа, Вести, Санта Круз Класик, Видео

Коментарите се затворени.