Subscribe via RSS Feed

Санта Круз 2014

ЗаРаспоредТранспорт / СместувањеВреметоРезултати

sc-poster-600vert Waddell Крик, една од Калифорнија премиерот плажа паузи, е повторно на местото на отворањето на настанот за AWT турнеја на 2014 season for the fourth year in a row with the Santa Cruz Goya Windsurfing Festival. Натпреварувачи од целиот свет се поставени да слезе врз овој крајно оспорувани се протега на плажа, кој седи точно во патот на огромна Северна Калифорнија ветер машина. Постојат сите индикации дека локалните sandbar услови се на многу поволни ниво за овој период од годината веќе. Во следните неколку недели доведоа до случај таму е само нема да биде повеќе израстоци од влезните југ отекува дека навистина ја постави основата за Waddell да дава послужавник на shreddable врвови во цел богата средина.

This show is going to be one not to miss, и можете да се обложуваат дека ќе има силна екипажот на локалните и не локални морнари подготвени да го измеша и направи сериозна битка. Таму никогаш не е здодевен момент како Про, Аматерски, Мајстори, Големите мајстори, и млади поделби земе на сцената за да го покаже она што тие имаат да понудат на судиите и гледачите кои ќе се редат надвор HWY 1 during the first weekend in June.

Some action from last year’s event.

AWT---Santa-Cruz-PRO-bracket

AWT---Santa-Cruz-AMATEUR-bracket

AWT---Santa-Cruz-WOMEN-&-YOUTH

AWT---Santa-Cruz-Grand-Masters

AWT---Santa-Cruz-MASTERS-1

2013 Американската боречка турнеја – Гоја сурфање на ветер фестивал – Ден 3 ЗАВРШНИ from Американската боречка турнеја on Vimeo.