Subscribe via RSS Feed

San Carlos 2014

PërOrarTransport / StrehimMotRezultatet

baja-banner560x300-4

AT Punta San Carlos, BAJA
Punta San Carlos, Baja pret krah klasit botëror lundrim off valë, surfing, SUP-ing, kiting, Desert mountain biking dhe sportet e tjera aventurë të vërtetë duke e bërë atë destinacion multi-sport Baja e rekreacioni. SoloSports Campo dhe KDP-ja është e vendosur 275 kilometra në jug të San Diego, California në një mjedis të izoluar pacenuar bregdetare ku mesas madhështor shkretëtirë malore të përmbushur pacific blue. Punta San Carlos është i njohur mirë për të shfletoj e saj të butë duke e bërë atë një të preferuar, duke filluar marinarë valë për pro. Më sfiduese është pikë dhe bota Chili Bowl famshëm për ata që vdes për një përvojë më të exhilarating vela valë. Ka një numër të spoteve lundruese për të mbajtur një përvojë e këndshme.

Host tuaj dhe i KVV-së është Aventurë Festat SoloSports. SoloSports ka qenë mysafir-ofruar shërbime dhe KVV-ve për më shumë se 25 vjet dhe ofron përvojën e fundit Punta San Carlos. Campo tyre në buzë të oqeanit ofron strehim luksoz kampe në një pistë carpeted, fare lokale të përgatitur nga një staf profesional gatim, një Kantina priti shfaqur margaritas ftohtë dhe libacionit tonat indigjenë - Mjegulla Baja. Shërbime Vizitor përfshijnë një pajisur mirë gear departament demo shfaqur velat Ezzy, RRD, Goya & Quatro dhe dushe të nxehtë. Një miqësore, Stafi dobishme Solo ofron trajnim në të gjitha sportet, si dhe ato pajisje që e bëjnë një eksperiencë të paharrueshme pushime. Transporti sigurohet nga SoloSports nëpërmjet aeroplan privat nga San Diego në kamp apo transportit të tokës nëpërmjet trajnerit furgon. Sepse Punta San Carlos Përvoja është aq e gjatë whelming, SoloSports ka shpikur fraza "ju thjesht nuk e di, until you go”.

“Punta San Carlos is a south facing beach making it the perfect summer spot. Swells generated in the southern hemisphere are most active from May to October. Although it’s virtually impossible to second guess Mother Nature, it is predictable that July/August can usher in premiere surf & wind conditions. It is not uncommon to have consistent winds of 18-25 mph during this time making the contest period the perfect venue for a competition.”

-Words by Clark Merritt

SoloSports është ofruar një të veçantë $1,650.00 Çmimi për javën e konkursit duke përfshirë të gjitha ushqimet dhe pijet (hamë si mbretër). Pije përfshijnë birrë, verë, shpirtrat, Kokteje dhe të famshëm tanë botës Mjegulla Baja. Përdorimi i të gjitha lodrat si surfboards, ngrihen bordet vozis, kayaks, Bikes malore dhe më shumë do të përfshihen. Çdo mysafir të merrni një tendë mini kabina luksoz ngarkuar plotësisht me pads, pillows dhe çanta fllad pastrohen gjumi. Dushe nxehtë të Përditshëm, internet, dhe përdorimi i dhomës game, me TV / DVD, tryezë pishinë, lojë me shigjeta, foosball dhe biblioteka janë gjithashtu në dispozicion. Ju mund të shtoni fluturimin nga San Diego në kamp për $650.00 për ata që duan upgrade.

Some action from last years event.

AWT Katër përballje Desert from American Tour Windsurfing on Vimeo.