Subscribe via RSS Feed

Rider e Javës

[ 0 ] Gusht 19, 2012 |

Andy McKinney

-Na tregoni rreth vetes dhe karrierën tuaj:

Unë kam lindur në Albany, NY, dhe filloi rrëshqitje në ajër mbi pushimet e familjes në Cape Cod dhe Jersey Shore, por nuk të vërtetë të marrë në atë deri sa jetojnë pranë liqenit Champlain në Vermont, në 1998. Kjo është soooo me erë deri atje ... atë që një vend i ëmbël!!

Disa miq dhe mora një javë pushim të gjatë për të Hatteras në 2001, dhe kurrë nuk kam shikuar prapa. Unë kam një punë që mësimi verë rrëshqitje në ajër gjatë ditës, dhe ishte bërë pica dhe enët larja në të Lisa çdo natë. Unë windsurfed në mes mësimeve dhe natën pas restorant mbyllur. Sesionet midnight ishin gjithmonë më të mirë!

Para se unë e dija atë, dhjetë vjet kishin kaluar nga, gjërat kishin ndryshuar, dhe ajo ishte koha për të marrë një rënie në botën e biznesit. Unë (disi) mori një kredi disa, maxed kartën time të kreditit, dhe filloi shumë vetë dyqanin tim rrëshqitje në ajër- Wind-NC! Ne kemi një storefront madh në Avon dhe një biznes mjaft solide website, shumë, e cila mban mua shumë të zënë. Tërheqja në valët e pasmë të lartë është një copë tortë në krahasim me realitetin e drejtimin e një dyqan! Por, pavarësisht nga të gjitha streset dhe brengat, Ndihem super me fat që të ketë një biznes të vogël familjar me klientët të mëdha, Punonjësit fantastike, dhe Partnerët pasionuar Industrisë. Me aq sa unë mund të them, rrëshqitje në ajër është i gjallë dhe mirë, dhe duke gjykuar nga numri i mësimeve të mësojmë ne, ajo shkon në një drejtim madhe!

Anne Gruaja ime dhe unë vetëm e kishte fëmijën tonë të parë- Catherine është një pako e bukur 5 gëzim muaj e vjetër për ne! Ajo nuk ka qenë jashtë në një bord të vetëm ende, por ajo e sigurt bën dashuri me ujë! Balancimi punën, jeta familjare, koha dhe loja ka qenë një sfidë e vërtetë. Fatmirësisht, marrjen në ujë këtu në Hatteras është super i lehtë me një të drejtë të madhe valë nëpër rrugë nga dyqani, rrëshqitje në ajër dhe të shumta nis vetëm disa minuta poshtë rrugës, kështu që unë kam qenë ende në gjendje për të rrëmbyer një sesion këtu dhe atje!

-Cilat janë disa nga vendet tuaja të preferuara të lundrojnë:

Hatteras ofron të gjitha- banesë ujë freestyle dhe spote sllallom, dhe anë për në anën off spote me vela valë në çdo ditë të caktuar, kështu që unë kurrë nuk kam arritur të mërzitem këtu. Spot im i preferuar në ishull të lundrojë valë është në Kovi, por ajo merr vetëm mirë në atje një herë ose dy herë në vit, në qoftë se ne jemi me fat. Ndryshe, të sandbars janë gjithmonë të zhvendosur, kështu që ajo na mban në gishtat tonë duke u përpjekur për të gjetur vende të mira. Kërko është pjesë e përvojës, dhe shpesh me shpërblime krejtësisht bosh, Valë përsosur. Vetëm ju dhe shokët tuaj!

-Nëse ju mund të shkoni kudo në botë për të lundrojnë, ku do që të jetë?

Unë nuk e di, kjo është një botë e madhe! Pacasmayo Peru është fryrë mjaft të mirë në lidhje me të drejtën tani!

-Kush janë sponsorët tuaja?

Unë jam ushqyer përtej të lundrojnë në Gaastra, Tabu, Chinook, Dakine, dhe NoLimitz Gear. Pajisjet e sotme është aq i mirë- kjo është me të vërtetë befasues!! Unë kam nevojë për të dhënë Anne gruaja ime një britmë këtu, shumë, për të shikuar dyqan dhe lënë mua të shkojnë të luajnë çdo tani dhe pastaj!

-Cilat janë frymëzimin tuaj?

Së pari dhe më kryesorja, Familja ime dhe miqtë janë disa njerëz pretty awesome, kush ma duan të jetë një person më të mirë. Për rrëshqitje në ajër, ekuipazhit lokale kudo kam lundroi ndonjëherë ka qenë gjithmonë frymëzuese për mua, si edhe disa prej heronjve e mia shkëlqyer atë deri në Tour PWA. Ajo është awesome që të gjithë është aq e arritshme dhe e dobishme, shumë. Ne kemi një komunitet të madh! Getting njerëzit e tjerë ushqyer up ka qenë gjithmonë një gëzim për mua, shumë- energjisë në ujë është i prekshëm dhe problematike, kur të gjithë është në një humor të mirë dhe të shtyjnë vetveten!!

-Çfarë është tuaj të preferuar për një pjesë të konkurrojnë në AWT?

Dunno ende! Unë do t'ju them në disa javë. Unë jam shumë e ngazëllyer për të parë të gjithë të zbresin në ishullin tonë të vogël, dhe nuk mund të presim për të ndarë një valë me kaq shumë njerëz ushqyer dhe të talentuar!

-Cilat janë qëllimet tuaja për 2012?

Bie në ujdi!

-Fjalët e urtësisë?

Sillni bordet tuaja të mëdha për kushtet tipike tona Hatteras- era dritë brenda, shoqëruar me shumë të tanishme mund të bëjë atë mjaft të vështirë për të marrë jashtë. Ju do schlog këtu, edhe kur ajo është defekt 30.

Kategori: Hatteras Jam Vala, Rider e Javës

Komentet janë të mbyllura.