Subscribe via RSS Feed

Категорија: Велосипедист на неделата

Camille Juban:  AWT/Weendy Rider of the Week

Камил Juban: AWT / Weendy Рајдер на неделата

[ 0 ] Јули 15, 2013

Секој пат кога Камил Juban хитови на вода, дали тој е freesailing, обука, или се натпреваруваат на американски сурфање на ветер турнеја (AWT), можете да очекувате да видите многу крена веѓите. Минатата година, овој многу талентирани ветар заврши 1-ви целокупната на AWT. Weendy caught up with Camille straight after he placed 1st place in Pistol […]

Miho Tanaka: AWT/Weendy Rider of the Week

Михо Танака: AWT / Weendy Рајдер на неделата

[ 0 ] Јули 10, 2013

Михо Танака поздрави од Јапонија и направи нејзиниот деби на AWT (Американската боречка турнеја) пред две години. По две извонредни 3.-место настапи во првите две постојки на 2013 сезона, ние фатени со Михо да се види она што животот е како на нејзината страна од светот. Плови Број: J27 Nationality: Japan Age: […]

Sam Bittner: Weendy Rider of the Week

Sam Bittner: Weendy Рајдер на неделата

[ 0 ] Јуни 25, 2013

Ти дефинитивно треба да бидат свесни за фактот дека Саманта Bittner не е само велосипедист AWT, но исто така и на AWT директорот на Тур. Ние фатени со Sam во текот на првите AWT настан во Санта Круз, да фати поглед на начинот на американски сурфање на ветер турнеја расте поголеми и подобри од година во година. Started […]

Weendy Blog Features Ingrid Larouche

Weendy блог карактеристики Ингрид Larouche

[ 0 ] Мај 21, 2013

Оваа недела фатени со Ингрид Larouche, жената која доминираше на AWT во 2011 и 2012. И може да го стори тоа повторно оваа година. Плови број: CAN 66 Националноста: Canadian Residence: Hood River, Орегон, USA Started Windsurfing: на 22 years old Home Spot: Мрестилиште, Columbia Gorge AWT Debut: 2010 Спонзори: MAUI едра, DAKINE, MAKANI FINS, […]