Subscribe via RSS Feed

Camille Juban победи Слободен елиминација на AWT пиштол реката Бран баш презентирани од страна Десниот бок

[ 1 ] Јуни 22, 2013 |

levi-tweak-beach-pistol

Прогноза дадено за ден четири на 2013 AWT пиштол реката Бран баш презентирани од страна Десниот бок со 20-25 јазол ветер. На брановите биле мали, но немаше доволно за да се добие преку целосна една елиминирање држач за сите поделби. Тоа беше долг ден на плажа, но тоа беше возбудливо да се види она што возачите би се обезбедиле на таков предизвик услови.

На добрите:
Првиот круг на про загрева беше тешко со броење без скокови и навистина најдобар бранови кршење практично на плажа. Велосипедисти одбирање на најдобрите бранови ќе добие една или две хитови пред да заврши со коса црта или две право врз песок. Клисурата област велосипедисти Шон Aiken, Натан Mershon и Кејси Хаузер ја искористи нивната Орегон брег знаење за да преминете на полу финалето заедно со Камил Juban, Кевин Pritchard, Леви Siver, Морган Noireaux и Бернд Roediger.

morgan-taka-pistol

А скок е додаден во полу-финалето загрева (заедно со 2 дополнителни минути) како и условите подобрена со денот. Првиот полу-финалето видов Siver едрење исклучително добро tweaking надвор сите негови антената против Juban, Roediger и Aiken. Juban, исто така, се сврте својата игра напредува во финалето заедно со Siver. Втората полу-финалето видов Pritchard полнење. Тој апсолутно да се дефинира до мали бранови заедно со Noireaux, двете унапредувањето на крајниот.

Конечната беше продолжен до 20-минути со најдобар секој велосипедист две бран вози и еден скок броење за нивниот резултат. Noireaux отвори постигнувајќи слетување огромен назад јамка право на почетокот. Подоцна во текот на топлина го подобрил неговото скокање резултат со уште поголем со една рака назад јамка но бранови едноставно не чини да се редат во негова корист. И покрај слетување неколку Takas во топлина Noireaux го освои четвртото место. Siver постигна неколку подобра бранови, слетување некои убави tweaked антената но неговиот резултати беа само доволно да му даде трето место на крајот. Кевин Pritchard беше на оган што го прави нездраво тешко на судиите како што беше погодок во секој можен начин. Неговата започна топлина со огромен застој напред јамка, а потоа надгради со голем еден-нозе назад јамка. Тој се најде некои убави сет бранови и постигна и со својата мазна моќен стил. На еден бран тој слета бран 360, и задната страна 360 на друг. Но на крајот неговата резултати не беа доволни да ги симнат Juban, чиј прв скок беше убаво tweaked Притисни јамка. Потоа минути подоцна Juban фрлија уште поголем и повеќе tweaked Притисни јамка кои можеби биле највисоките постигнувајќи скок на настанот. Juban беше маестрално во подигање исклучи од најдобрите бранови на топлина, постојано добивам неколку хитови надвор од надворешниот sandbar, а потоа по бран во повеќе критични хитови на плажа пауза. Честитки до Juban за едрење неверојатно топлина!

camille-pistol

НА ЖЕНИТЕ:
Тоа беше неверојатно да видите Ронда Гил искористувајќи ја предноста на пријателска атмосфера на AWT да се направи пиштол реката Бран баш биде нејзиниот прв искуство во бранови. Пред четири години тука во пиштол реката Фиона Wylde дели истата искуство и сега таа борат за подиумот во секој настан. Сем Bittner и Кејт Barker пловеа многу добро во тешки услови, но едноставно не имаат доволно за да се донесе конечната.

fiona-wave-pistol

20-минутната супер финалето опремен последните години шампион Ингрид Larouche против Фиона Wylde, Кејти McAnena и Михо Танака. Доаѓаат по целиот пат од Ирска, McAnena бере надвор некои убави бранови почетокот јава својот пат кон 4-та позиција. Танака изгледаше како таа е обука тешко за овој настан како што таа често пати беше во најдоброто место да ги собереш исклучи од најдобрите бранови. Таа пловеа силна топлина и заврши на подиумот во трети. За изминатите неколку настан битката помеѓу Larouche и Wylde за врвот на самото место на подиумот на AWT жените е прилично еден едностран со Larouche освојувањето лесно…но изгледа работите се сега промени. Larouche е пловење подобро од било кога со агресивен стил и големи Напред Loops што навистина импресионира судиите, но сега Wylde ја засили својата игра во огромен начин со импресивни бран хитови и непречено стил. Wylde постигна најголемиот бран на топлина и го искинал, но тоа не е сосема доволно да ги симнат Larouche кој ја бранеше својата титула. Congrats на двете за ставање на едно импресивно 20-минутно шоу за публиката.

ferdinando-wave-pistol

Аматерската, Мајстори и МЛАДИ:
Со 27 Јавачите на аматерски флота беше најголем во конкуренција. Имаше премногу standout перформанси да се спомене сите нив и на крајот дојде до 20-минутна конечна кој Фиона Wylde, Кејси Rehrer, Marc Bitoun и Џеф Олбрајт. Wylde и Олбрајт двете пловеа силна топлина, но не имаат скокање резултати во борба за првите две места. На крајот Олбрајт возеле на подобро бранови на третата позиција само тропа Wylde надвор од подиумот. Двете Rehrer и Bitoun беа на оган во финалето. Both caught plenty of set waves and cut them apart with super critical hits. The heat was very close and may have come down to the jumping with Bitoun’s Back Loop giving him the title over Rehrer’s Forward. Congrats to all the riders for sailing an impressive heat.

The Masters and Grand Masters fleet was mixed together giving everyone the ultimate competition experience. These divisions have the most local riders and definitely the best beach rivalries. The only question was who could follow up their trash talking on the beach with the best performance on the water? The 20-minute final came down to a battle between Dana Miller, Шон Aiken, Ferdinando Loffreda and Brian Caserio. Miller sailed a strong heat, actually finishing in 2nd place giving him the Grand Master’s title over a tie for 2nd between Dwight Bode and James Lundin. Caserio claimed the 3rd position on the Master’s podium sailing an overall strong event. Aiken sailed well for 2nd place but it wasn’t enough to take down Loffreda who was super impressive in the final. Loffreda is definitely in the drivers seat for the overall Master’s title winning both of the AWT’s first two events.

The youth final came down to a match up between Maui’s Casey Rehrer and Fiona Wylde from the Gorge. The wave riding skill of both has improved immensely since they joined the tour just a few years ago. Rehrer took the title sailing a strong heat landing a massive Forward Loop and some slashy wave rides.

casey-r-wave-pistol

dana-forward-pistol

nathan-pistol

marc-pistol

kp-wave-3-pistol

pistol-single-rankings

Повеќе слики на нашата Фејсбук страница тука.


Category: News, Pistol River Wave Bash

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. […] Unten gibts ein paar Bilder – den kompletten Report findet ihr auf der AWT Website. […]